Zamów do 12:00, a wyślemy tego samego dnia! (dni robocze) Darmowa dostawa od 200 zł
Instagram Facebook E-mail

Tragiczny poranek? Sprawdź, jak uratować resztę dnia!

Tragiczny poranek? Sprawdź, jak uratować resztę dnia!

Wyobraź sobie siebie w łóżku. Właśnie otworzyłaś oczy, ale ze snu nie wybudził Cię lekki podmuch wiatru, przyjemny głos faceta, który właśnie przygotował Ci śniadanie czy promień słońca wpadający do sypialni przez zasłonę. To znowu on, czyli drenujący mózg dźwięk budzika. Oszaleć można. Jeśli pomyślisz o tym, że zaraz musisz wyjść spod ciepłej kołdry i tłuc się komunikacją miejską do pracy, to tak naprawdę wiele już nie potrzeba, żeby ten poranek określić mianem „tragiczny”. Czasem też tak masz?

Jak znaleźć antidotum na tragiczny poranek?

Niestety nawet najstarsi górale nie widzą, jak sprawić, żeby tzw. tragiczne poranki się nie pojawiały. To oznacza, że od czasu do czasu będziesz musiała znieść ich obecność. Oby nie za często! Jednak jeśli już taki się zdarzy, pamiętaj, że nie musisz go tolerować cały dzień. To tylko poranek i istnieją sposoby, aby się go pozbyć! Jak to zrobić? Przede wszystkim umilając sobie pierwsze godziny tuż po wstaniu.

Na początek dobra kawa

Mówi się, że kawa to napój bogów i coś w tym musi być, bo po jej wypiciu nagle pojawiają się jakieś nadzwyczajne moce. Świat zaczyna malować się w nieco bardziej kolorowych barwach, a Tobie odchodzi nawet ochota, aby na kogoś nakrzyczeć. Jeśli wiec czujesz, że ten poranek jest daleki od ideału, koniecznie przygotuj sobie małą czarną (lub w jeszcze lepszej wersji – poproś kogoś, aby przygotował go dla Ciebie). Nie lubisz kawy? To dziwne, jednak jej rolę na spokojnie może spełnić także herbata lub po prostu gorąca woda z cytryną. Tym bardziej, jeśli zostanie podana w odpowiedni sposób.

Fatalny poranek umili Ci kubek z napisem „Miłego dnia”. Choć to tylko napis, to od razu robi się jakoś bardziej rześko na sercu. Uśmiech na Twojej twarzy może zresztą wywołać nie tylko on. Na spodzie kubka została umieszczona specjalna grafika z dłonią pokazującą środkowy palec. Ty jej nie zobaczysz. Zobaczy ją ktoś, znajdujący się naprzeciwko Ciebie. Miejmy nadzieje, że zrozumie, że jeszcze nie warto do Ciebie podchodzić. No chyba, że z dobrym kawałkiem ciasta. 

Jeśli połączysz to z naszą niepowtarzną świecą "Dzień, k*rwa, dobry", której przesłanie jest proste "nie mów do mnie przed pierwszą kawą" - to masz całkowitą gwarancję, że nikt nie będzie Ci zawracał gitary, a przynajmniej nie z samego rana. 

Kubek miłego dnia

Zapach, który pobudzi Twoje zmysły

Co jeszcze ma szansę poprawić Twój fatalny humor? Zapachy! Kwiecisty jaśmin, wyrazista zielona herbata, klasyczna wanilia czy soczysta truskawka pobudzą nawet najbardziej zaspane zmysły. Możesz je szybko włączyć do swojego poranka poprzez odpalenie świecy sojowej. Subtelnie, ale konsekwentnie będzie rozprzestrzeniać po Twojej sypialni, a potem całym mieszkaniu niezwykłe nuty zapachowe. Kto wie, być może dzięki nim zapomnisz o nienawiści do całego świata.

Dobrze dobrane świece sojowe to nie tylko takie, która pobudzają Twoje komórki węchowe, ale także cieszą oko i umysł. Jeśli więc wiesz, że od czasu do czasu zdarzają Ci się nie najlepsze poranki, już na zapas zaopatrz się w produkt z odpowiednią sentencją. Świeca „Kocham swoją pracę” z dopiskiem „tylko jak jestem na urlopie” pozwoli wyrazić Twoją chęć do wyjścia do biura. Model „Wdech i, k*rwa, wydech” z dopiskiem „wrzuć na luz, jutro też jest dzień” pomoże Ci uspokoić zszargane nerwy, a jeśli jest piątek, to dobrze nastroić się przed weekendem. Natomiast wersja „Rusz dupę!” to ekstremalna propozycja dla tych, które nie mogą się zmotywować. Jeśli taka ostra komunikacja na Ciebie działa, zapal ją „kiedy musisz, ale bardzo Ci się nie chce”.

Rusz dupę świeca sojowa

A kiedy musisz już wyjść z domu

Niestety nawet w takie poranki jak ten nie możesz w nieskończoność popijać kawy i delektować się zapachem świec sojowych. Wielka szkoda! W końcu jednak musisz wychylić nos ze swojego mieszkania, nawet jeśli na zewnątrz dzieją się dantejskie sceny (czytaj: temperatura spadła poniżej 10 stopni). Co robić? Jak żyć? Niestety na to pytanie nie znamy odpowiedzi, ale krążą słuchy, że warto dobrze się ubrać, czyli wygodnie, ciepło i kolorowo. ;)

Instagram @zolza.sklep

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl